MEDOVINA – kráľovná na každej oslave

MEDOVINA - kráľovná na každej oslave

Nápoj, ktorý zohreje telo aj dušu – medovina.

Medovina je tradičná a patrí medzi najobľúbenejšie alkoholické nápoje Slovákov. Medovinu si radi vychutnávajú aj ľudia, ktorým vadí tvrdý alkohol a to vďaka nižšiemu obsahu alkoholu. Rôzne ovocné, korenisté, či bylinkové príchute sú príjemným obohatením tohto medového nápoja

Tatranská medovina tmavá originál
Medovina je univerzálna a hodí sa na každú príležitosť a na každé ročné obdobie.

 

V lete nás príjemne schladí. Výborne sa hodí do miešaných nápojov alebo sa len tak čistá popíja pri letnom západe slnka. Studená medovina sa podáva vychladená na 15°C. Popíja sa z pohára na vysokej stonke tulipánového tvaru. V zúženom ústí pohára sa nádherne rozvinie vôňa medoviny.

V zime, alebo keď je nám zima 😊 nás vie medovina krásne zohriať. Pripraví sa za horúca a keď sa z nej začne odparovať vôňa, to už je len zážitok. Aby sa zachovali hodnoty tohto nápoja, nesmie sa medovina variť. Najlepšia teplota je od 55 – 60°C. Pije sa z hrubého pohára na whisky aby vydržala byť čo najdlhšie teplá. Hriata medovina je veľmi obľúbená a jej podávanie sa traduje hlavne počas Vianočných trhov, či večierkov. Áno, stala sa neodmysliteľnou súčasťou týchto najkrajších sviatkov v roku.